fbpx

Red Snake – system ogrzewania foliami grzewczymi

Jakie ogrzewanie Cię interesuje? Czy będzie to nowoczesne ogrzewanie? Chciałbyś mieć także niezawodne ogrzewanie? A może ma to być oszczędne ogrzewanie? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – folie grzewcze Red Snake.

System grzewczy Red Snake oparty jest na niezwykle cienkich foliach, których elementem grzejnym jest tkanina złożona z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu.

Niemal bezawaryjne folie grzewcze Red Snake można z powodzeniem wykorzystywać zarówno jako podstawowe źródło ogrzewania, jak i dogrzewanie punktowe.

Montaż folii grzewczej Red Snake w domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych zajmuje jeden dzień. To bardzo krótko, dzięki czemu możesz praktycznie natychmiastowo cieszyć się swoim nowym ogrzewaniem.

Nasze folie grzewcze można zainstalować na etapie budowy nowego domu lub jego remontu. Jeżeli Twoje obecnie ogrzewanie Cię nie satysfakcjonuje, możesz zastąpić je folią grzewczą Red Snake w każdej chwili.

25 lat gwarancji na folie grzewcze red snake

Folie grzewcze to brak grzejników i kłopotów z kominem

Folia grzewcza może zostać zamontowana w suficie lub w podłogach, dzięki czemu nie trzeba już montować grzejników, które często nie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Folie grzewcze to ekonomiczne rozwiązanie

Nowoczesne folie grzewcze zużywają o połowę mniej prądu, niż tradycyjne grzejniki elektryczne. W przypadku podłączenia do własnej instalacji fotowoltaicznej oszczędność jest jeszcze większa. Niezależne strefy grzewcze pozwalają dostosowywać ogrzewanie do aktualnych potrzeb osób przebywających w budynku.

Folie grzewcze to brak kotła grzewczego i kłopotów z kominem

Folie grzewcze nie wymagają kotłowni, pieca CO i komina, a także rozbudowanej sieci ogrzewania w budynku. To rozwiązanie wygodne i proste w obsłudze.

Folie grzewcze to prosta instalacja i całkowita automatyzacja

Stosując folie grzewcze, nie musimy przejmować się uzupełnianiem wody w sieci centralnego ogrzewania czy odpowietrzaniem grzejników. System Red Snake jest praktycznie bezobsługowy.

Folie grzewcze, to najtańszy system grzewczy

Wybierz zdrowe i komfortowe ciepło

Coraz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne. Na rynku istnieje wiele nowych technologii, które “robią to lepiej”.  Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie. W przypadku ogrzewania płaszczyznowego opartego na foliach grzewczych, zarówno montaż, jak i eksploatacja okazują się niskokosztowe.

Niezależnie od różnic w cenach prądu i gazu, folie grzewcze pozostają jednym z najtańszych rozwiązań grzewczych na rynku. Tutaj warto zwrócić uwagę na prosty schemat – do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej, ile z niego “ucieka”. Żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć więcej w dłuższym odcinku czasu – na przykład ze względu na wentylację, przez którą ciepło wydostaje się na zewnątrz. 

Folie grzewcze emitują podczerwień, która nagrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu. Powietrze w tym wypadku ogrzewane jest wtórnie. Innymi słowy, ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkukrotnie niższa w krótszym czasie, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd, jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

To proste folie grzewcze Red Snake

Systemy grzewcze Red Snake są zasilane energią elektryczną, a to często rodzi obawy co do kosztów użytkowania. Nie raz słyszymy przecież od znajomych czy krewnych, że “ogrzewanie elektryczne jest drogie”. Jest to oczywiście prawda w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, opartego o klasyczne grzejniki ścienne. Tymczasem, aby uzyskać komfort cieplny przy pomocy folii grzewczych, potrzebujesz nawet do 60% energii mniej niż podczas korzystania z tradycyjnych metod ogrzewania.

  • wykorzystuje energię w 99% – praktycznie cała energia dostarczana do foli grzewczej jest zamieniana na ciepło;
  • komfort cieplny w niższej temperaturze – średnio o 1-4*C niższej niż przy zastosowaniu systemu hydraulicznego; każdy 1*C to oszczędność od 8 do 10%
  • sterowanie z dokładnością do 0,1*C – wysoka precyzja systemu sprawia, że możesz zaoszczędzić nawet do 20% dzięki odpowiednim ustawieniom temperatury
  • zasilanie z instalacji fotowoltaicznej – dzięki zasilaniu energią elektryczną pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej jeszcze bardziej redukujesz koszt ogrzewania

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania związane z technologią, dostępnością lub wyceną, chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu.